Fundacja AON - Współzałożyciel fundacji podczas nurkowania

O nas

Fundacja powstała pod wpływem niezwykle poruszających doświadczeń jednego z jej założycieli – człowieka, który od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD) i porusza się na wózku elektrycznym. Codzienność współzałożyciela fundacji jest naznaczona wieloma wyzwaniami: widzi tylko na jedno oko i to w zaledwie 50%. Jednak to, co czyni go wyjątkowym, to jego niezłomny duch i determinacja, które pozwoliły mu przezwyciężyć nie tylko ograniczenia wynikające z niepełnosprawności, ale także trudności, jakie przyniosło mu życie.

Mimo przeciwności, ten niezwykle inspirujący człowiek nie tylko ukończył trzy kierunki studiów, ale także odniósł sukcesy na polu zawodowym, prowadząc własną firmę. Jego życie towarzyskie kwitnie, a pasja do nurkowania – hobby, które wydaje się niemal niemożliwe dla osoby z takimi ograniczeniami – jest dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Oprócz tego, jest szczęśliwym członkiem rodziny, która wspiera go na każdym kroku.
Dziś, wspólnie z innymi osobami, dla których istotne jest życie pełnią życia, działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, pomagając im odkryć i wykorzystać własny potencjał. Fundacja, której jest współzałożycielem, ma na celu aktywizację tych, którzy zmagają się z różnorodnymi trudnościami, inspirując ich do tego, by nie rezygnowali z marzeń i dążyli do pełnego, satysfakcjonującego życia. Jego historia jest dowodem na to, że siła woli, wsparcie bliskich i nieustanne dążenie do samorealizacji mogą przezwyciężyć nawet największe bariery.

Nasza misja

Nasza fundacja powstała z głębokiej potrzeby wspierania osób z niepełnosprawnościami oraz przewlekle chorych w dążeniu do pełnego, aktywnego życia. Wierzymy, że każda osoba, niezależnie od ograniczeń fizycznych czy zdrowotnych, zasługuje na możliwość realizacji swoich marzeń, rozwijania pasji i czerpania radości z życia. Naszą misją jest zapewnienie im wszelkiego wsparcia potrzebnego do osiągnięcia tego celu.

Fundacja AON bal karnawałowy
fundacja AON aktywizacja osób niepełnosprawnych

Aktywizacja OzN

Aktywizacja osób z niepełnosprawnościami jest sercem  działań fundacji. Wierzymy, że aby mogli w pełni korzystać z życia, potrzebują nie tylko wsparcia emocjonalnego, ale także konkretnych, praktycznych rozwiązań, które umożliwią im pokonywanie codziennych trudności.

Nasze działania:

Pomoc rzeczowa i finansowa – Fundacja wspiera osoby niepełnosprawne oraz przewlekle chore, udzielając im niezbędnej pomocy w procesie leczenia i rehabilitacji. Nasza pomoc materialna i finansowa ma na celu odciążenie ich w trudnych momentach, dając im możliwość skupienia się na powrocie do zdrowia i sprawności.

Fundacja AON-Aktywizacja Osób Niepełnosprawnych

Organizacja wyjazdów na leczenie – Fundacja wspiera organizację wyjazdów na leczenie zarówno w kraju, jak i za granicą. Wiemy, jak ważne jest, aby mieć dostęp do najlepszych specjalistów i terapii, dlatego robimy wszystko, aby umożliwić naszym podopiecznym dostęp do światowej klasy opieki medycznej.

Wsparcie codziennego funkcjonowania – Fundacja udziela wsparcia finansowego nie tylko samym osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, ale również ich rodzinom. Rozumiemy, jak wymagające może być codzienne życie z chorobą czy niepełnosprawnością, dlatego nasza pomoc ma na celu poprawę jakości życia całej rodziny.

Fundacja AON - Aktywizacja Osób Niepełnosprawnych

Zakup przedmiotów ortopedycznych i urządzeń wspomagających – Fundacja pomaga w finansowaniu zakupu niezbędnych przedmiotów ortopedycznych oraz urządzeń ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Dzięki temu, osoby z niepełnosprawnościami mogą zyskać większą niezależność i swobodę.

Finansowanie wyjazdów rehabilitacyjnych i wypoczynkowych – Wierzymy, że rehabilitacja to nie tylko leczenie, ale także odpoczynek i regeneracja. Dlatego fundacja wspiera finansowo wyjazdy rehabilitacyjne, sanatoryjne oraz wypoczynkowe, zapewniając jednocześnie opiekę również dla towarzyszących im osób.

Wsparcie w uprawianiu sportu – Aktywność fizyczna to klucz do zdrowia i dobrej kondycji psychicznej. Pomagamy naszym podopiecznym w finansowaniu uprawiania sportu, zakupu sprzętu sportowego, a także organizacji wyjazdów sportowych i treningowych. Sport jest nie tylko formą rehabilitacji, ale także sposobem na integrację społeczną i realizację pasji.

Szkolenia i kursy – Aktywizacja zawodowa i społeczna jest jednym z fundamentów naszej działalności. Fundacja organizuje kursy i szkolenia, które pomagają osobom niepełnosprawnym oraz przewlekle chorym rozwijać umiejętności, podnosić kwalifikacje i odnajdywać swoje miejsce na rynku pracy. Nasze programy obejmują również szkolenia uzupełniające i doszkalające, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych.

Działamy Razem

Fundacja to nie tylko organizacja – to wspólnota ludzi, którzy wierzą w siłę wzajemnego wsparcia i wspólnego działania. Wspólnie z naszymi podopiecznymi, ich rodzinami i opiekunami, tworzymy przestrzeń, w której każdy może realizować swoje cele, niezależnie od trudności, jakie stawia przed nim życie. Razem udowadniamy, że życie w pełni jest możliwe dla każdego.

Fundacja AON - aktywizacja osób niepełnosprawnych

Statut Fundacji

Poniżej do pobrania aktualny statut Fundacji