Komu pomożesz będąc wolontariuszem?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele możesz zmienić w życiu innych, poświęcając odrobinę swojego czasu? Bycie wolontariuszem to nie tylko pomoc – to realna szansa, by dać komuś nadzieję, uśmiech i możliwość spełnienia marzeń.

Pomożesz przede wszystkim dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością, którzy często czują się odizolowani od społeczeństwa. Twoje wsparcie pomoże im wyjść z domu, uczestniczyć w aktywnościach, które do tej pory były dla nich poza zasięgiem. Dzięki Tobie będą mogli realizować swoje pasje, uprawiać sport, odkrywać na nowo radość życia i nawiązywać nowe relacje.

Twoje zaangażowanie to klucz do zmiany

Działając razem, według zasady „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, możemy wspólnie tworzyć lepszy świat – pełen empatii, zrozumienia i wsparcia dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Fundacja, która organizuje tę inicjatywę, prowadzi zbiórkę publiczną nr. 2024/2981/OR na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością. Wolontariat polega na kwestowaniu do specjalnych, zaplombowanych puszek w miejscach publicznych. Każdy wolontariusz otrzymuje koszulkę i identyfikator z logo fundacji, kodem QR prowadzącym do strony fundacji oraz numerem zbiórki publicznej.

Dlaczego warto?

Oprócz satysfakcji z niesienia pomocy, dla uczniów szkół podstawowych i średnich oferujemy zaświadczenie o wolontariacie, które może być dodatkowym atutem w przyszłych rekrutacjach. Dorośli również mogą uzyskać takie zaświadczenie na swoje życzenie.

Twój czas, energia i zaangażowanie mogą sprawić, że życie osób z niepełnosprawnością stanie się pełniejsze i bardziej radosne. To, co dla Ciebie może być małym gestem, dla nich będzie ogromnym wsparciem. Razem możemy zdziałać wiele – bo każdy z nas ma w sobie moc, by tworzyć lepsze jutro.

Zachęcamy do kontaktu i dołączenia do naszej inicjatywy!